kwietnia 04, 2017

Reakcji łańcuchowej ciąg dalszy, Dom Zarazy i kubki a'la Victoria Frances

Pani DanutaW poprzednim poście pisałam o mojej fascynacji możliwościami internetu, o tym, ilu cudownych ludzi można poznać właśnie dzięki niemu i posłuchać ich niesamowitych historii.
Dziś opowiem o charyzmatycznej, niepowtarzalnej i wyjątkowej Pani Danucie, którą miałam przyjemność poznać i jestem  nią wciąż oczarowana :)

Pani Danuta jest prezesem Stowarzyszenia Stara Oliwa a jego siedzibą jest unikatowe miejsce - Dom Bramny zwany pieszczotliwie Domem Zarazy.
W środowisku kultury i sztuki,  nie ma człowieka, który by nie znał tej wspaniałej, ciepłej i kochającej ludzi osoby, oraz tego jakże wyjątkowego miejsca, powstałego z ruin.
Dzięki Pani Danucie Dom Bramny dostał nowe życie i spełnia rolę Domu Sąsiedzkiego w którym to życie kipi i nie ma nudy. Przyciąga zatem ludzi twórczych, mających pasje, reprezentujacych przeróżne dziedziny artystyczne i naukowe.

Jeśli macie ochotę dowiedzieć się nieco więcej o tym cudownym miejscu i tym, co się tam ciekawego dzieje, klknij tutaj a o historii opowie sama sprawczyni przedsięwzięcia :) Kliknij koniecznie tutaj :)
Sama nie miałam jeszcze okazji tam być, jednak to kwestia czasu... Po rozmowie z Panią Danutą zaznaczyłam sobie to miejsce na mapie ,, koniecznych do odwiedzenia"SkojarzeniaKiedy pisałam o działalności Domu Zarazy, przyszło mi na myśl, że czas na to, by pokazać kubeczki malowane dla Ewy i Wojtka, miłośników twórczości Victorii Frances.
Jakoś tak pasuje mi jedno do drugiego...

10 komentarzy:

 1. muszę chyba złożyć u Ciebie zamówienie :) odezwę sie na fb ;)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. Bardzo mi miło, dziękuję i zapraszam częściej :)

   Usuń
 3. kubki owe rzeczone pamiętam ja bardzo dobrze :) a i obdarowani - Ewa i Wojek - lubią je bardzo!! :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Podziwiam :) ja chyba nie umiałabym się odnaleźć w takim stylu (tzn. gotyk) ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja też podziwiam Kasiu :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajne kubki :) Ktoś kto lubi taki styl na pewno będzie zachwycony :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kawa w nich smakuje najlepiej :) nawet teraz ta zbożowa :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Najlepsze jest to, że każdy kubek inny, wyjątkowy, pięknie się prezentują :)

  OdpowiedzUsuń