czerwca 21, 2017

O przyjaźni... i porcelanowa filiżanka w prezencie

Ludzie, którzy znaczą więcej niż trochę...O przyjaźni napisano już wiele i jestem pewna, że ilu ludzi, tyle definicji... 
Niektórzy twierdzą, że jeśli przyjaźń, to na zawsze, a inni, że przyjaciół można mieć wielu i każdy jest prawdziwy.
Mamy wolną wolę i tak naprawdę prawo do określania relacji w sposób subiektywny.
No bo kim jest przyjaciel?
Zazwyczaj to osoba do zadań specjalnych... cierpliwa i niecierpliwa, łagodna i ostra, stuknięta i zrównoważona... ale zawsze uważna i nie po to, by oceniać, ale po to, by zwyczajnie być..  by w chwilach trudnych wbrew wszystkiemu przytaknąć, że jeszcze będzie dobrze, a w chwilach dzikiej radości dzielić takową.

Na różnych etapach życia, na wielu jego płaszczyznach zawiązują się przeróżne relacje
Patrząc z perspektywy lat, zawsze potrzebowałam ludzi do szczęścia.
Mój Pan Mąż określał mnie mianem ,,stadna''
Do dziś ich lubię, ale już na własnych warunkach...
Stałam się bardziej wymagająca, ostrożna i mam nadzieję bardziej uważna, traktuję ich z wzajemnością, cokolwiek to może oznaczać.
Przecież to naturalne, że chcemy być akceptowani mimo naszych różnych dziwactw, rozumiani, a nie oceniani... potrzebni dla nas samych, a niekoniecznie tolerowani dla naszej przydatności na przyszłość...

Jeśli już przytrafi nam się przyjaźń, to mamy szczęście, bez niej jesteśmy przecież niepełni. 
I nie jest istotne jak długo trwa, ważne że przyszła i została :)
O przyjaźni pisałam już kiedyś tutaj...


Z potrzeby serca


Nie przypadkowo pisałam dziś o przyjaźni. 
Temat ten pojawił się wraz z urodzinową filiżanką, malowaną dla Grażynki,
Prezent z potrzeby serca od szczerej przyjaciółki, która nie mogła wręczyć go osobiście.
Tutaj zacytuję tekst znaleziony w czeluściach internetu :

,,Przyjaźń nie zna słowa granice. Przyjaźń jest bezgraniczną wymianą myśli"                          
                                                                Dobrej nocy wszystkim :)

                                  Będzie mi miło, jeśli zostawicie ślad w postaci komentarza.


                                   
20 komentarzy:

 1. Kubeczek energetyczny, jakby żył własnym życiem :) Przyjaciół dobrze mieć. Ludzie wokół nadają sens naszemu życiu. Niby żyjemy dla siebie, w rzeczywistości jednak gdyby nie rodzina, przyjaciele i znajomi, nasze życie byłoby bardzo ubogie. Pozdrawiam ciepło śliczną artystkę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kasiu filiżanka cudowna, kolorowa, energetyczna, bardzo pozytywna. Jeśli chodzi o przyjaźnie to ujęłaś to wszystko idealnie, ja też już jestem bardziej ostrożna i uważna, wiem kto jest i kto zostanie lub został, nic na siłę. Lepiej mieć kilku sprawdzonych niż stado takich na których nie można polegać :-). Buziaki :-)))))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Określenie przyjaźń jest często nadużywane, chociaż w chwili wypowiadania go, jesteśmy przekonani o mocy tego słowa :)

   Usuń
 3. Przepiękna filiżanka, bardzo pozytywna, taka uśmiechnięta :) Wspaniale jest mieć takich naprawdę prawdziwych przyjaciół :) ja jako introwertyczny raczek jestem bardzo ostrożna w klasyfikowaniu ludzi do tej grupy :) i mam garstkę takich istot, na których wiem, że na pewno mogę liczyć :) Ze smutkiem jednak patrzę, jak nasze drogi powoli się rozchodzą, głównie przez to, że każdy wybywa w swoją stronę świata, a trudno jest dbać o przyjaźń, kiedy ludzi dzielą tysiące kilometrów.. Więzy się rozluźniają, rozmijamy się, zmieniamy się, zapominamy, zajęci własnymi sprawami - pracą, domem.. A przyjaźń, tak jak i miłość, trzeba pielęgnować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczki są fajne i wrażliwe :)
   Co do przyjaźni... z jedną z moich przyjaciółek dzieli mnie cała Polska a widujemy się dwa, trzy razy w roku. Jakoś się to udaje pielęgnować :)

   Usuń
 4. Śliczna :) radosna, pełna pozytywnej energii. Spodeczek mnie po prostu zachwycił. Cały komplecik przyciąga wzrok - kolorki są fantastyczne :) kojarzą mi się z marzeniami...
  Fajnie napisałaś o przyjaźni - chcemy być akceptowani i rozumiani, a nie oceniani - jak dla mnie celna uwaga, prosto w istotę sprawy :) zgadzam się z tym, że warto być ostrożnym i uważnym w relacjach :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lubię te kolory i zawsze jestem zadowolona, kiedy mogę je połączyć w taki sposób :)
   A o przyjaźni... fajne są te nie manifestowane ale sprawdzone :)
   Dzięki Justynko za Twoją obecność tutaj.

   Usuń
 5. Piekne słowa jak zawsze od Ciebie Kasia Piekna filizanka na pewno cokolwiek i ktokolwiek bedzie z niej pił dostanie skrzydel jak ten motylek...i tak do szczescia nie trzeba duzo...wystarczy miec przyjaciela ktory bedzie pamietał o tobie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Izabela za ciepły komentarz, chciałabym się zrewanżować ale niewiele mam wspólnego z jęz. angielskim jak dotąd :) Mimo to bardzo się cieszę że zaglądasz :)

   Usuń
 6. Kasiu piękna filiżanka, motyle to cudowny motyw. Co do przyjaźni, hm moja definicja jest tak rygorystyczna, że mam wielu, naprawdę wspaniałych znajomych:-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kocham wszytsko co jest handmade. Zawsze widać ile osoba wkłada w to serca.

  OdpowiedzUsuń
 8. Cudowna filiżanka! <3 Posiadanie prawdziwych przyjaciół uskrzydla. Ja odnalazłam bratnią duszę właśnie przez blogowanie i wiem, że będzie to przyjaźń do grobowej deski.

  OdpowiedzUsuń
 9. Cudowna filiżanka!! Wzór mnie po prostu oczarował!!! Pijąc kawkę w takiej filiżance zawsze myślałabym o osobie, która ją stworzyła :)
  Koleżanka z pewnością się ucieszyła z takiego prezentu!!!!

  OdpowiedzUsuń
 10. motyl z turkusem na skrzydełkach jest piękny! <3

  OdpowiedzUsuń
 11. Też mam taką cegiełkę na ścianie ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Przyjaźń ,przyjaciel, przyjaciółka to skarb bezcenny....co tu więcej dodać????

  OdpowiedzUsuń